Aan de hand van nooit eerder vertoonde, gelekte videobeelden van politieverhoren met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, legt deze documentaire de corruptiepraktijken bloot van de controversiële politicus en zijn inner circle. Ingewijden en (ex-)vrienden van ‘Bibi’ vertellen daarnaast hoe hij zijn macht misbruikt om de wet te ontlopen, waarbij verbanden worden gelegd met de oorlog in Gaza en zijn steeds rechtser wordende kabinet.
Waar anderen voor minder in het gevang belandden, is Netanyahu nog steeds op vrije voeten. Het proces tegen de premier begon in 2016, maar er wordt steeds weer een andere reden gevonden die tot uitstel van de rechtszaak leidt. Netanyahu ziet in alles een manier om uit handen van de wet te blijven, zo betoogt de film.
In Israël is de film verboden vanwege privacywetgeving. Netanyahu probeerde via de rechter te voorkomen dat deze documentaire een internationaal publiek krijgt, maar zonder succes. Gelukkig, want THE BIBI FILES is een urgent verhaal over demagogie en corruptie.
Eenmalig te zien vanaf donderdag 24 april.